Το 56ο  Γυμνάσιο στην τελετή λήξης του παγκόσμιου συνεδρίου της AFS GREECE στις 08/05/2022

Μετά από πρόσκληση που μας έγινε από την υπεύθυνη της AFS GREECE κυρία Παπαδημητρίου, δεχθήκαμε να πλαισιώσουμε μουσικά με τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου μας την τελετή λήξης του παγκόσμιου συνεδρίου που έλαβε χώρα στο GRAND HYATT REGENCY HOTEL ATHENS την Κυριακή 08/05/2022.

Το πρόγραμμα περιελάμβανε τραγούδια σε 4 γλώσσες: αγγλικά, φιλιππινέζικα (τάγκαλογκ), περσικά και ελληνικά.

Ήταν μια πολύ ενδιαφέρουσα εκδήλωση με ακροατήριο από όλο τον κόσμο που ενθουσιάστηκε με την παρουσία των παιδιών και τους εξέπληξαν με την όμορφη παρουσία τους και το ρεπερτόριό τους.

Βίντεο από τη συμμετοχή του σχολείου μας: 1, 2.