Βράβευση μελών της Συντακτικής και Φωτογραφικής μας ομάδας στο διαγωνισμό Φωτογραφίας "Κτήρια σε κίνδυνο στην Ελλάδα"

Η Συντακτική και Φωτογραφική Ομάδα του Εργαστηρίου Πληροφορικής του 56ου Γυμνασίου Αθήνας συμμετείχε στο διαγωνισμό φωτογραφίας με θέμα "Κτήρια σε κίνδυνο στην Ελλάδα". Στόχος της συμμετοχής ήταν η ανάδειξη του νεότερου αρχιτεκτονικού πλούτου της χώρας μας που βρίσκεται σε κίνδυνο και ειδικότερα κτηρίων που βρίσκονται στην 7η Δημοτική Κοινότητα του Δήμου Αθηναίων στην οποία ανήκει και η σχολική μας μονάδα.
Στο διαγωνισμό αυτό συμμετείχαν εννέα μέλη της ομάδας τα οποία φωτογράφισαν έξι κτήρια της περιοχής μας.

Εκτός από την ενεργή συμμετοχή μας στο διαγωνισμό, που είχε ως στόχο την ανάδειξη και προστασία των κτηρίων της περιοχής μας, δύο μέλη της ομάδας μας βραβεύονται για τις φωτογραφίες τους!

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.